OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ10 września 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XXIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

                                            10 września 2023 r.     

 

1.          Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni na Eucharystii. Niech moc Boga płynąca z tej tajemnicy wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2.          W środę, 13 IX, na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszam członków Róży Żywego Różańca. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową oraz wymianą tajemnic

3.          We czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary, znak zbawienia i zwycięstwa.

4.          W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższa środa) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

5.          W sobotę, 16 września będziemy przeżywali Miejskie Obchody święta Lotnictwa połączone z obchodami 100 rocznicy utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów.

W programie obchodów: Msza św. o godz. 11.00 w naszym kościele, złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych Lotników Podlasia, godz. 12.30 odsłonięcie monumentu samolotu PWS-26 – ul. Łomaska i Zielona,  godz. 13.30 oficjalne nadanie nazwy rondu im. Podlaskiej Wytwórni Samolotów – ul. Janowska

6.          W przyszłą niedzielę 17 IX, 84 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie, a także zamęczonych i zgładzonych na „nieludzkiej ziemi”.                                                                   Miejskie obchody rozpoczną się o godz. 9.30 złożenie kwiatów przy tablicy – Dworzec PKP o godz. 10.00 Msza św. w Kościele Narodzenia NMP przy Brzeskiej, a później dalsze uroczystości przy pomniku Sybiraków.

7.          W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 19 maja 2024 roku. Zapisy dzieci i pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 09.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;

·       16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,