OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
16 października 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

16 października 2022 r.


  1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Blask Prawdy”. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

Dzisiaj także swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

  1. We wtorek – 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Z tej okazji 23 października w niedzielę o godz. 18.00 w parafii bł. Honorata zostanie odprawiona Msza św. w intencji Służby Zdrowia

  2. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Wypraszajmy przez jego wstawiennictwo potrzebne łaski dla nas, a szczególnie powierzmy sprawę pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie.

  3. Zbliża się powoli czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Modlitwa za zmarłych będzie odprawiana w naszym kościele w zaduszkową środę – 2 listopada: Msza św., o godz. 17.00 i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych, oraz we wszystkie piątki, soboty i niedziele listopada w postaci Mszy św. ( w piątek i sobotę o godz. 17.00, zaś w niedzielę o godz. 9.00 ) i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych. Kartki wypominkowe będą podzielane na trzy grupy: I – 4, 12, 20, 25 listopada, II – 5, 13, 19, 27 listopada, III – 6, 11, 18, 26 listopada i będą czytane podczas różańca. Szczegóły naszej modlitwy na plakacie. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami lub nazwiskami naszych zmarłych przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

  • 18 X – Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, znany z niezwykłej pracowitości i miłosierdzia.

  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.