OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
18 września 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XXV NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

                            18 września 2022 r.

 

 

1.      Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

 

2.   Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

 

3.      Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

 

4.    Dziś także Miejskie Obchody święta Lotnictwa połączone z nadaniem nazwy ulicy 61 Lotniczego Pułku Szkolno – Bojowego.

W programie obchodów: Msza św. o godz. 12.00 w naszym kościele, złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych Lotników Podlasia, a później uroczystość przy skrzydłach – wjazd na lotnisko od ulicy Łomaskiej z koncertem Orkiestry Wojskowej.

 

5.    W środę, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

 

W naszych modlitwach pamiętajmy o Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej z racji wspomnienia w liturgii święta ich patrona.

             

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;

·      21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem;

·      23 IX –  św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,