OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ01 października 2023 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XXVI  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

01 października 2023 r.

 

 

1.       Dziś przypada pierwsza niedziela października, miesiąca,  gdy z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej, zaś w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.  Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej modlitwie różańcowej po Mszy Świętej o godz. 17.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.                                                                                                             

 

2.    We czwartek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, zaś w środę przypada  liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.   

 

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po wieczornych Mszach św. odbędą się adoracje eucharystyczne połączone z modlitwa różańcową.                                                                                                               W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego sakramentu, adoracja i możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 16.30.

 Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św.