OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 08 października 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XXVII NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

08  października 2022 r.

 

 

1.   Dziś dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

 

2.   W sobotę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty będziemy się modlili podczas Mszy św. wieczornej i modlitwy różańcowej.

 

3.   Decyzja Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza z dniem 09 października 2023 roku ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk został odwołany z funkcji Proboszcza Parafii Ordynariatu Polowego pw. św. Kazimierza Królewicza w Białej Podlaskiej i mianowany rezydentem parafii wojskowej pw. św. Kazimierza w Chełmie.

Nowym proboszczem został mianowany ks. ppłk Tomasz Paroń.

4.   Październik to miesiąc, gdy z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej modlitwie różańcowej po Mszy Świętej o godz. 17.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.     

                                                                                     

5.   Zbliża się powoli czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Modlitwa za zmarłych będzie odprawiana w naszym kościele w zaduszkową środę – 2 listopada: Msza św., o godz. 17.00 i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych, oraz we wszystkie piątki, soboty i niedziele listopada w postaci Mszy św. ( w piątek i sobotę o godz. 17.00,  zaś w niedzielę o godz. 9.00 ) i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych. Kartki wypominkowe będą podzielane na trzy grupy: I –  3, 10, 17, 24 listopada,  II – 4, 11, 18, 25 listopada, III – 5, 12, 19, 26 listopada i będą czytane podczas różańca. Szczegóły naszej modlitwy na plakacie. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami lub nazwiskami naszych zmarłych przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.