OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
02 października 2022 r.

­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

02 października 2022 r.


1. Dziś przypada pierwsza niedziela października, miesiąca, gdy z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej, zaś w piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej modlitwie różańcowej po Mszy Świętej o godz. 17.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. 


2. W środę 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, zaś w środę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.


3. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwsze: piątek i sobota miesiąca. Po wieczornych Mszach św. odbędą się adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 16.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klas IV, które przed wakacjami w naszym kościele przystąpiły do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie. 


4. W przyszła niedzielę 09 X na Msze św. o godz. 9.00 w szczególny sposób zapraszam dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii św.. Podczas Eucharystii odbędzie się obrzęd poświęcenia ich różańców, natomiast po zakończeniu Mszy św. będzie miało miejsce ich kolejne, comiesięczne spotkanie. 


5. Zbliża się powoli czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Modlitwa za zmarłych będzie odprawiana w naszym kościele w zaduszkową środę – 2 listopada: Msza św., o godz. 17.00 i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych, oraz we wszystkie piątki, soboty i niedziele listopada w postaci Mszy św. ( w piątek i sobotę o godz. 17.00, zaś w niedzielę o godz. 9.00 ) i po Mszy św. różaniec z czytaniem imion zmarłych. Kartki wypominkowe będą podzielane na trzy grupy: I – 4, 12, 20, 25 listopada, II – 5, 13, 19, 27 listopada, III – 6, 11, 18, 26 listopada i będą czytane podczas różańca. Szczegóły naszej modlitwy na plakacie. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami lub nazwiskami naszych zmarłych przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej. 


6. W minionym tygodniu z grona naszych parafian pożegnaliśmy: śp. Krzysztofa Kwiatkowskiego, l. 68. Polećmy jego osobę i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….