OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
29 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2022 r.

 

1.    Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność

2.    We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

3.     W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na wspólna modlitwę za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

4.       W środę rozpoczynamy czerwiec, nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.00,  w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 9.00.

5.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji po wieczornych Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne. Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 16.30.                                                                                                   Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6.       W przyszłą niedzielę, 05 VI uroczystość Zesłania Ducha Świę­tego

Powoli kończy się okres wielkanocny i dlatego przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

 

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www.lubelszczyzna.edu.com.pl od 16 maja do 24 czerwca 2022 r. Więcej informacji  o szkole znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.  Na stoliku za ławkami są do pobrania ulotki z profilami i atutami szkoły.