OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

28 kwietnia 2024

 

1. W poniedziałek modlitwą ogarniamy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

 

2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętą będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe po mszy o godz. 9.00.

 

3. W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W naszym kościele tego dnia msze o godz. 9.00 i 11.00. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystości miejskie rocznicy uchwalenia konstytucji 3-cio majowej rozpoczną się mszą świętą sprawowaną w kościele św. Antoniego o godz. 11.30, a po niej dalsza uroczystość przy budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. J.I. Kraszewskiego.

 

4. W sobotę 4 maja odwiedzę chorych z sakramentami świętymi. Początek o godz. 8.00.

 

5. Spotkanie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej odbędzie się 10 maja (piątek) po mszy i nabożeństwie majowym. Będzie to spotkanie przygotowujące do rocznicy I Komunii.

 

6. Uroczystości święta 34 Pułku Piechoty rozpoczną się 5 maja o godz. 9.50 przed pomnikiem 34 pp na ul. Warszawskiej.

 

7. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary. Dziękuję za wspólne przeżywanie czasu wielkanocnego.