OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

14 kwietnia 2024

 

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

 

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

 

3. Dziękuję za ofiary złożone w ramach jałmużny wielkopostnej: złożono na ten cel 1750 zł. Na akcję Góra Ryżu przekazałem 1000 zł, a na dożywianie dzieci w Afryce 1000 zł. Jeszcze raz dziękuje wszystkim ofiarodawcom. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Caritas w wysokości 1468 zł.

 

4. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za dwie wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za wspólne przeżywanie czasu wielkanocnego.