OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 kwietnia 2024

 

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które przekaże na działalność naszej diecezjalnej Caritas. Dziś można również przekazać jałmużnę wielkopostną na akcję pt. Góra Ryżu.

 

2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Eucharystii o godz. 17.00 będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

 

3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

 

4. Uroczystości związane z 14 rocznicą katastrofy smoleńskiej rozpoczną się 10 kwietnia o godz. 9.00 mszą świętą w kościele św. Antoniego, po której odbędzie się złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą to wydarzenie.

 

 

5. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwość, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach…