OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WIELKANOC – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31 marca 2024

 

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

 

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka z tego drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

3. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa w łączności z mszą o godz. 17.00. W piątek odwiedzę chorych z sakramentami świętymi – rozpocznę o godz. 8.00.

 

6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego – odpust w parafii Miłosierdzia Bożego na ul. Wyszyńskiego.

 

7. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary w wielki piątek na utrzymanie grobu pańskiego w Jerozolimie w wysokości 1876 zł. Zapraszam do radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.