OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIETRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU29 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 października 2023

 1. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to wolny dzień od pracy, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze będą sprawowane według porządku niedzielnego czyli o godz. 9.00, 11.00 i 12.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

2. W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Świętą o godz. 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzę chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z sakramentami świętymi od godz. 8.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 16.30.

 4. W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Do kancelarii parafialnej przynosimy kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych. Proszę o wyraźne i czytelne wypisanie nazwisk i imion.

 5. W przyszłą niedzielę 5 listopada zapraszam na mszę świętą o godz. 13.00, podczas której zgromadzone służby mundurowe powiatu bialskiego będą obchodzić doroczne zaduszki mundurowe.

 6. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w wysokości 989 zł, przeznaczone na dzieła misyjne Kościoła. Dziękuję za dwie wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za dzisiejsze ofiary. Dziękuję za obecność na dzisiejszej mszy świętej podczas który zgodnie z obowiązującymi prawem kanonicznym w obecności księdza dziekana objąłem parafie wojskową w Białej Podlaskiej. Życzę dobrej niedzieli.