OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIETRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU5 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 listopada 2023

 

1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

2. Ksiądz Rafał Jarosiewicz zaprasza na zajęcia formacyjne pogłębiające życie duchowe. Spotkania Szkoły modlitwy, Szkoły Ewangelizatora i inne. Spotkanie wstępne odbędzie się 06 listopada (poniedziałek) o godz. 18:45 w sali przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej (parafia za torami). Więcej na stronie: www.RozwijajTalenty.pl

 

3. W sobotę, 11 listopada, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W naszej parafii tego dnia Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00. Natomiast miejskie obchody rozpoczną się mszą świętą w kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej, następnie uczestnicy przemaszerują na pl. Wolności, gdzie odbędzie się Apel Niepodległościowy.

 

4. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

5. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, wszystkim życzę dobrej niedzieli.