OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 lutego 2024

 

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…

 

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas mszy o godz. 9.00 chorym i osobom starszym udzielimy sakramentu namaszczenia.

 

3. W środę przypada Popielec rozpoczynający czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 9.00 i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Ofiary składane na tacę w tym dniu przekażę na wsparcie poszkodowanych w czasie wojny Ukraińców.

 

4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

 

6. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po mszy o godz. 17.00, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po niedzielnej mszy o godz. 9.00.

 

7. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za cztery wpłaty na konto parafialne. Życzę dzieciom i młodzieży udanego powrotu do nauki w szkole.