OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2024

 

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

 

2. Zachęcam do poczynienia w okresie Wielkiego Postu dobrych postanowień, które zaowocują drobnymi oszczędnościami, które to przekażę na dożywianie najbiedniejszych w krajach Azji południowo-wschodniej. Szczegóły akcji są na plakacie pt. Góra Ryżu.

 

3. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po mszy o godz. 17.00, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po niedzielnej mszy o godz. 9.00.

 

4. Rozpoczął się czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

 

5. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątek 01 marca i zakończą w niedzielę 03 marca uroczystością odpustową ku czci św. Kazimierza.

 

6. Dziękuję za ofiary złożone na tacę w środę popielcową w wysokości 1870 zł, przekazałem je na rzecz poszkodowanych w wojnie Ukraińców.

 

7. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

 

8. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za dwie wpłaty na konto parafialne. Życzę dobrego przeżycia czasu wielkiego postu.