OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024

 

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

2. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po mszy o godz. 17.00, godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 8.30, gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po niedzielnej mszy o godz. 9.00.

 

3. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. W naszym kościele msza o godz. 17.00.

 

4. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej – również podczas mszy sprawowanej w sobotę o godz. 17.00 dnia 23 marca. Mszę świętą z godz. 11.00 rozpoczniemy na placu przed kościołem, aby po uroczystym odczytaniu ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy radośnie z palmami wejść do świątyni. Zapraszam chętne osoby do czytania męki pańskiej.

 

5. W poniedziałek, wtorek i środę biuro parafialne jest nieczynne.

 

6. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za cztery wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za wspólne przeżywanie czasu wielkiego postu.