OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2024

 

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

 

2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

 

3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej, a dziś już chcemy powierzyć opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego Namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!.

 

4. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po mszy o godz. 17.00, godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 8.30, gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po niedzielnej mszy o godz. 9.00.

 

5. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za trzy wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za wspólne przeżywanie czasu wielkiego postu.