OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4. NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2023

 

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

 

2. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Może nawet ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę sprawowaną w naszym kościele o północy (godz. 24.00).

 

3. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia.

 

4. Od pierwszego stycznia będzie zmieniony porządek mszy świętej: msza z godz. 12.00 będzie odprawiana o godz. 12.30.

 

5. Na najbliższy piątek – 29 grudnia biskup polowy udzielił wiernym diecezji polowej dyspensy od wstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023.

 

7. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za pięć wpłaty na konto parafialne, wszystkim życzę dobrze przeżytej wigilii i do zobaczenia na pasterce.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 26 grudnia – św. Szczepan;

W środę, 27 grudnia – św. Jan Apostoł i Ewangelista;

W czwartek, 28 grudnia – św. św. Młodziankowie.