OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3. NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete

17 grudnia 2023

 

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed Eucharystią.

 

2. Dziękuję za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w wysokości 646 zł i przekazane na rzecz katolików za naszą wschodnią granicą. Dziękuję za przyniesione słodycze, które w tym tygodniu trafią do placówki opiekuńczo – wychowawczej w Komarnie.

 

3. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód… W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.

 

4. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 24.00. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.

 

5. Dziękuję ks. por. Łukaszowi Węglowskiemu za wygłoszone rekolekcje adwentowe.

 

6. Od pierwszego stycznia będzie zmieniony porządek mszy świętej: msza z godz. 12.00 będzie odprawiana o godz. 12.30.

 

7. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za cztery wpłaty na konto parafialne, wszystkim życzę dobrej niedzieli.