OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 stycznia 2024

 

1. W ostatnią niedzielę stycznia przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych. Jest to choroba, która rozprzestrzenia się w krajach biednych, o ograniczonym dostępie do czystej wody pitnej, dlatego też pragnę wesprzeć budowę studni w Togo. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej akcji to proszę o kontakt z moją osobą.

 

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe w łączności z mszą świętą o godz. 17.00. W piątek odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16.30. Spotkanie dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku do I komunii po mszy świętej w piątek.

 

3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

 

4. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

 

5. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszych domach. Dziękuję za życzliwe przyjęcie.

 

6. W najbliższym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w sobotę.

 

7. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za dwie wpłaty na konto parafialne. Życzę dzieciom i młodzieży udanego wypoczynku podczas ferii zimowych.