OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 stycznia 2024

 

1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

 

2. Parafia Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej zaprasza na koncert kolęd w dniu 28 stycznia o godz. 18.00.

 

3. Kontynuuję duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się, szczególnie, że będą to moje pierwsze odwiedziny w Waszych domach. Porządek odwiedzin kolędowych w najbliższym tygodniu:

 

– 22 styczeń (poniedziałek)                  Kolejowa 20-22              Od godz. 16.00

– 23 styczeń (wtorek)                           Lotnicza 1,3,5                 Od godz. 16.00

Łukaszyńska 19              Od godz. 18.00

 

W związku z odwiedzinami kolędowymi biuro parafialne będzie czynne tylko w sobotę w godz. 16.00 – 17.00. W sprawach ważnych i pilnych proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 

4. W 33 rocznicę przywrócenia Ordynariatu Polowego w Polsce powierzamy w ufnej modlitwie naszego pasterza bpa Wiesława, kapelanów wojskowych i wszystkich wiernych, aby cieszyli się Bożą Opieką.

 

5. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za dwie wpłaty na konto parafialne. Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta życzymy wszelkich darów Bożych, a szczególnie pociechy i radości pochodzącej od wnuków.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, który w swoich pismach ukazywał, że każdy ma swoją własną drogę pobożności wiodącą do świętości, adekwatną do życiowego powołania i codziennej pracy.

W czwartek, 25 stycznia – św. Paweł Apostoł Narodów, który mocno przeżył spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem pod Damaszkiem; z prześladowcy stał się gorliwym heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.

W piątek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tak zwane „Listy pasterskie” z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych.