OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CHRZEST PAŃSKI

7 stycznia 2024

 

1. Dzisiejsze święto to Epifania Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

 

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

 

3. Dziękuję za ofiary złożone w święto Objawienia Pańskiego przeznaczone na misje.

 

4. Kontynuuję duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się, szczególnie, że będą to moje pierwsze odwiedziny w Waszych domach. Porządek odwiedzin kolędowych w najbliższym tygodniu:

8 styczeń (poniedziałek)

Kościuszki 12-14

Od godz. 16.00

9 styczeń (wtorek)

Okopowa 18-28 (kl. I, II, III, IV)

Od godz. 16.00

10 styczeń (środa)

Okopowa 18-28 (kl. V, VI, VII, VIII)

Od godz. 16.00

12 styczeń (piątek)

Domy indywidualne

Od godz. 16.00

13 styczeń (sobota)

Domy indywidualne

Od godz. 9.00

W związku z odwiedzinami kolędowymi biuro parafialne będzie czynne tylko w soboty w godz. 16.00 – 17.00. W sprawach ważnych i pilnych proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Mieszkańcy domów i mieszkań indywidualnych – proszę o kontakt celem ustalenia terminu wizyty duszpasterskiej.

 

5. W czwartek zapraszam na mszę dziękczynną o godz. 17.00 z racji rocznicy moich święceń kapłańskich.

 

6. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za cztery wpłaty na konto parafialne, wszystkim życzę dobrej niedzieli.