OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 listopada 2023

 

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz! Hasło tegorocznego dnia: To jest zawsze nasz dom!

 

2. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.

 

3. W najbliższym tygodniu nasz organista pan Jarosław odwiedzi domy naszych parafian z wigilijnym opłatkiem. Porządek tych odwiedzin jest następujący: w poniedziałek 13 XI od godz. 18.00 – ul Kolejowa 16/18, we wtorek 14 XI od godz. 18.00 – ul Kolejowa 20/22, w środę 15 XI od godz. 18.00 – ul. Kolejowa 5, w czwartek 16 XI od godz. 18.00 – ul Kolejowa 5A, w piątek 17 XI od godz. 18.00 ul. Warszawska 21 i 23 oraz Kopernika 1, w sobotę 18 XI od godz. 9.00 – os. Grzybowa. Proszę o życzliwe przyjęcie.

 

4. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za jedną wpłatę na konto parafialne, dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone do puszki na rzecz chrześcijan na bliskim wschodzie, wszystkim życzę dobrej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka (wspomnienie obowiązkowe).

Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).