OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI
01 stycznia 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

 01 stycznia 2023 r.

1.      Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy nowy rok, upraszamy orędownictwa Bożej i naszej Matki, modlimy się o pokój na świecie, o pokój w Ukrainie.

2.      W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej okazji po Msza św. odbędą się przypisane do tych dni adoracje eucharystyczne.

3.     We piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. 

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2022, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.

Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane o godz. 9.00,11.00 i 12.00

4.  W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Ofiarami będziemy mogli wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

5.       W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. 

6.      Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” w tym tygodniu:

2 stycznia     poniedziałek

ul. Terebelska 47A

( kl. I, II, III, IV)

od  godz. 16.00

3 stycznia     wtorek

ul. Terebelska 47A

( kl. V, VI, VIII, VIII)

od  godz. 16.00

4 stycznia     środa 

ul. Okopowa 18 – 28

( kl. I, II, III, IV )

od  godz. 16.00

5 stycznia      czwartek

ul. Okopowa 18 – 28

( kl. V, VI, VII, VIII )

od  godz. 16.00

7 stycznia     sobota

ul. Sidorska 39 – 43

od godz. 9.00

8 stycznia   niedziela

Domy indywidualne

od  godz. 14.00

Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom naszego garnizonowego kościoła oraz Gościom życzę w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Nam w tym – 2023 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.