OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023

 

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

 

2. Dziękuję Panu Jarosławowi za rozniesienie opłatków do domów naszych Parafian. Jeśli ktoś jeszcze nie ma wigilijnych opłatków to można się w nie zaopatrzyć w zakrystii.

 

3. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.

 

4. Bialskie Wodociągi i Kanalizacje prowadzą akcje: Przedświąteczne porządki – zbiórka elektrośmieci – do końca grudnia w oznaczonych pojemnikach – można składać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny.

 

5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 15-17 grudnia.

 

6. Msze roratnie w naszym kościele – w każdą środę adwentu o godz. 17.00.

 

7. Z początkiem Adwentu rozpoczynamy doroczne „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. To ekumeniczna akcja pomocowa, która finansuje wiele form wsparcia potrzebujących dzieci, jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii.

 

8. Ze swej strony zapraszam do włączenia się w zbiórkę słodyczy, które przed świętami przekażemy dla dzieci z placówki opiekuńczo wychowawczej w Komarnie. W zbiórkę już zaangażowali się żołnierze i funkcjonariusze SG. Zbiórka potrwa do 17 grudnia.

 

9. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

 

10. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną.

 

11. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za cztery wpłaty na konto parafialne, wszystkim życzę dobrej niedzieli.