OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2. NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2. NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2023

 

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed Mszą Świętą.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

 

3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”, a do wystawionego w kościele kosza zbieramy słodycze, które przekażemy dzieciom z placówki opiekuńczo – wychowawczej w Komarnie. Zbiórka potrwa do niedzieli 17 grudnia.

 

4. Zapraszam na nasze rekolekcje adwentowe, które odbędą się w dniach
15 – 17 grudnia. Program naszego świątecznego przygotowania duchowego: w piątek msza z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00, w sobotę msza z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00 i 17.00, w niedzielę msze z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00, 11.00 i 12.00; spowiedź każdego dnia rekolekcji pół godz. przed mszą świętą.

 

5. Zapraszam na msze roratnie, które w naszym kościele odprawiamy w środy o godz. 17.00.

 

6. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

 

7. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za sześć wpłaty na konto parafialne, wszystkim życzę dobrej niedzieli.