OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.11.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023

 

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje?

 

2. W najbliższym tygodniu nasz organista pan Jarosław odwiedzi domy naszych parafian z wigilijnym opłatkiem. Porządek tych odwiedzin jest następujący: w poniedziałek 27 XI od godz. 18.00 – ul Sikorskiego 1 i 3, ul Lotniczan1,3,5, ul Kościuszki 18a i Kościuszki 12/14, we wtorek 28 XI od godz. 18.00 – ul Sidorska, os Orzechowa, w środę 29 XI od godz. 18.00 – os Podmiejska, os Francuska, kol Francuska, w czwartek 30 XI od godz. 18.00 – os Jagiellońskie, w sobotę 02 XII od godz. 9.00 – Styrzyniec, Porosiuki, Sławacinek Stary, Sielczyk, Grabanów, Rakowiska, Witulin. Proszę o życzliwe przyjęcie.

 

3. W gablocie znajdują się zdjęcia ze szkoły w Ngaundaye (RŚA), z którą podpisaliśmy umowę adopcyjną.

 

4. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej o godz. 17.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 16.30. Zapraszam na tą mszę i nabożeństwo dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii świętej. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 17.00 i modlitwy różańcowej przed tą mszą świętą.

 

6. Chorych, starszych i samotnych odwiedzę z sakramentami świętymi w najbliższy piątek. Rozpocznę o godz. 8.00.

 

7. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za dwie wpłaty na konto parafialne, wszystkim życzę dobrej niedzieli.