OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 marca 2024

 

1. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po mszy o godz. 17.00, godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 8.30, gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po niedzielnej mszy o godz. 9.00.

 

2. Dobiegają końca nasze wielkopostne rekolekcje – dziękuję wam drodzy parafianie za liczny udział i skorzystanie z daru łaski w postaci spowiedzi i komunii świętej. Dziękuję w tym miejscu ks. kmdr Andrzejowi Szpurze za przewodniczenie tym ćwiczeniom duchowym, za wygłoszone nauki rekolekcyjne i posługę w konfesjonale, życzę dalszej owocnej posługi w Morskim Oddziale SG.

 

3. Dzień dzisiejszy jest naszą parafialną uroczystością ku czci św. Kazimierza. Dziękuję wszystkim przybyłym parafianom i sympatykom naszego kościoła za udział w dzisiejszej uroczystości. Dziękuję ks. Andrzejowi za przewodniczenie mszy świętej odpustowej i wygłoszone kazanie, dziękuję przybyłym kapłanom na czele z dziekanem ks. Andrzejem Biernatem, dziękuję przybyłym delegacjom z jednostek wojskowych Garnizonu Biała Podlaska na czele z dowódcą garnizonu ppłk Piotrem Michałowskim, oraz za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, dziękuję weteranom i kombatantom oraz emerytom wojskowym za przybycie na dzisiejszą uroczystość, dziękuję funkcjonariuszom SG za udział w dzisiejszej uroczystości oraz pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, dziękuję panu organiście, dziękuję panu kościelnemu, dziękuję asyście liturgicznej, dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy ufundowali ten nowy ornat z wizerunkiem św. Kazimierza, dziękuję pani Anecie wraz z pracownikami za uporządkowanie terenu wokół kościoła, dziękuję paniom, które upiekły smaczne ciasta na dzisiejszą uroczystość i które będziemy mogli za chwilę skosztować, wszystkich zapraszam do skosztowania smacznej grochówki wojskowej – jak wszystko zjecie nie zapomnijcie podziękować, zapraszam również do zabrania z sobą wyłożonego na ławkach modlitewnika z modlitwami ku czci św. Kazimierza. Jeśli kogoś pominąłem, to niech wie, że w sercu moim równie serdecznie mu dziękuję.

 

4. W I czwartek miesiąca okolicznościowe nabożeństwo po mszy o godz. 17.00

 

5. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet.

 

6. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za jedną wpłatę na konto parafialne. Dziękuję za wspólne przeżycie czasu naszych rekolekcji oraz odpustu parafialnego.