OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 listopada 2023

 

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Organizowano w tym dniu uroczyste Msze Święte i liczne akcje pomocy, na przykład bezpłatne posiłki lub pomoc medyczną dla osób bezdomnych i tym podobne. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym. Zapraszam chętne osoby, które chciałyby współtworzyć parafialny Caritas.

 

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

 

3. W środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych.

 

4. W najbliższym tygodniu nasz organista pan Jarosław odwiedzi domy naszych parafian z wigilijnym opłatkiem. Porządek tych odwiedzin jest następujący: w poniedziałek 20 XI od godz. 18.00 – ul Sidorska 39/43, we wtorek 21 XI od godz. 18.00 – ul Okopowa 18/28 kl. I-IV, w środę 22 XI od godz. 18.00 – ul. Okopowa 18/28 kl. V-VIII, w czwartek 23 XI od godz. 18.00 – ul Terebelska 47A kl. I-IV, w piątek 24 XI od godz. 18.00 ul. Terebelska 47A kl. V-VIII, w sobotę 25 XI od godz. 9.00 – os. Za Torami. Proszę o życzliwe przyjęcie.

 

5. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

 

6. Dziękuję za wspólną modlitwę, dziękuję za złożone ofiary, dziękuję za jedną wpłatę na konto parafialne, dziękuję za ofiary złożone do puszki w ubiegłą niedzielę na rzecz chrześcijan na bliskim wschodzie w wysokości 808 zł, wszystkim życzę dobrej niedzieli.