OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
12 marca 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   NA  III  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU  12 marca 2023 r.

1. Dobiegliśmy połowy Wielkiego Postu – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 2. W poniedziałek 13 III na Msze św. o godz. 17.00 w szczególny sposób zapraszamy członków Róży Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się ich comiesięczne spotkanie połączone z modlitwą różańcową i wymianą tajemnic.

3.     W przyszła niedzielę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać pokój na Ukrainie, Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających

4. Nabożeństwa pasyjne – wielkopostne w naszej parafii: Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela o godz. 8.30, Gorzkie Żale – niedziela po Mszy św. o godz. 9.00 i Droga Krzyżowa – piątek po Mszy św. o godz. 17.00. 

5.    Szczególną pomocą w naszym duchowym przygotowaniu do Wielkanocy będą rekolekcje wielkopostne, które w naszym kościele rozpozna się 30 marca, a zakończą 01 kwietnia. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Ivan Pishchyk z Ukrainy.

6.    Pragnę serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia uroczystości odpustowej ku czci św. Kazimierza. Dziękuję ks. Marianowi i ks. Tadeuszowi, panu organiście i panu kościelnemu, lektorom i ministrantom. Dziękuję za obecność dowódcom, komendantom i żołnierzom naszego garnizonu, oraz paniom, które przygotowały posiłek dla przybyłych księży i gości. Serdeczne Bóg zapłać. 

7.    Po Mszach św. można nabyć Baranki Wielkanocne i Paschały jako „ Jałmużna Wielkopostna” Caritas. Ofiary przeznaczone są na pomoc między innymi Ukrainie.