OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
04 września 2022 r

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA  XXIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

04 września 2022 r.

 

1.        Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

 2.        We czwartek, 8 IX, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.                                       Msza św. o godz. 9.00 i 17.00.       

 3.        W przyszłą niedzielę, 11 IX, przypada kolejna rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Módlmy się, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej ojczyźnie i na całym świecie.

4.        W tym roku szkolnym. w naszej parafii I Komuna św., będzie 21 maja 2023 roku. Zapisy dzieci i pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 09.00